موضوعات

آیا همه زنان پرده بکارت دارند؟

شاید شنیده باشید که بعضی از زنان پرده بکارت ندارند. بله این امکان پذیر است.

تقریبا تمام زنان دارای پرده بکارت هستند زیرا این عضو از بدن در دوران جنینی شکل می گیرد. در موارد بسیار اندکی ممکن است فرد اصلا دارای پرده بکارت نباشد. در برخی افراد پرده بکارت بالاتر از حد طبیعی قرار دارد. به طور معمول پرده بکارت حدود 1 تا 2 سانتی متر در قسمت جلویی واژن قرار دارد. گاهی ممکن است پرده بکارت در فردی بالاتر یعنی کمی داخل تر در درون واژن قرار گرفته باشد. در این صورت معاینه و پیدا کردن پرده بکارت کمی دشوار خواهد شد.
در برخی موارد نیز ممکن است زنی دارای پرده بکارت بدون سوراخ باشد. یعنی هیچ گونه منفذ و سوراخی برای خروج خون قاعدگی وجود نداشته باشد. در این نوع پرده معمولا با رسیدن به سن بلوغ و شروع قاعدگی تشخیص داده می شود.

آیا پرده بکارت بعد از پاره شدن کلا از بین می رود؟

پرده پکارت معمولا در زنان در اثر اولین رابطه جنسی از یک یا چند ناحیه پاره می شود. اما هیچ گاه به طور کامل از بین نمی رود. در زنان دارای پرده ارتجاعی ممکن است پرده تنها در اثر دخول آلت تناسلی مرد ، کشیده شده و یا کمی سائیده شود .

پاره شدن پرده بکارت

پرده بکارت دارای عروق خونی و اعصاب اندکی است در نتیجه با پاره شدن پرده ، معمولا خونریزی و درد چندانی وجود نخواهد داشت. خونریزی ناشی از اولین رابطه جنسی می تواند نتیجه پاره شدن و یا آسیب دیدن دیواره واژن و یا پوست باشد.